Limeksen ylimääräinen yhdistyksen kokous 2024 / Limes’ additional statutory meeting

(In English below)

Hei,

Limes ry:n ylimääräinen yhdistyksen kokous pidetään maanantaina 20.5.2024 klo 17:00 alkaen Klusterin kokoushuoneessa osoitteessa Leppäsuonkatu 11. Kokoukseen ovat tervetulleita kaikki Limeksen jäsenet ja kokoukseen on mahdollista osallistua etänä Zoomissa. Zoom-linkki kokoukseen sekä kokouksessa käsiteltävät dokumentit lähetetään etukäteen ilmoittautuneille ilmoittautumisajan päätyttyä. 

Kokouksessa mahdolliset suljetut lippuäänestykset toteutetaan Opavoten (opavote.com) avulla sähköisesti. Sujuvaa äänestystä varten kaikkien kokoukseen osallistuvien sähköpostiosoitteet kerätään etukäteen. Sähköpostiosoitteita käytetään vain tähän tarkoitukseen, eikä niitä säilytetä kokouksen jälkeen. Kokoukseen osallistuva tarvitsee äänestämistä varten laitteen. 

Kokoukseen on ilmoittauduttava perjantaina 17.5.2024 klo 25:59 mennessä. Jokaisen ilmoittautuneen jäsenyys tarkastetaan.

Ilmoittautumislomake löytyy alta ja esityslista on sähköpostin liitteenä. Mahdollisissa kysymyksissä ja muissa tiedusteluissa voit olla yhteydessä sähköpostitse anna.satokari@helsinki.fi tai telegramissa @annasatokari.

Ilmoittautumislomake: https://forms.gle/8w9zQH1Kkp3whpsw8

Ystävällisin terveisin,

Anna Satokari

Puheenjohtaja 2024

Limes ry

————

Hi,

An additional statutory meeting of Limes ry will be held on Monday May 20th at 5:00 pm at the Klusteri meeting room (Leppäsuonkatu 11). All members of Limes are welcome to attend the meeting, and it is possible to participate remotely via Zoom. The Zoom link for the meeting and the documents discussed will be sent in advance to those who have registered after the registration period ends.

Any potential closed ballot votes during the meeting will be conducted electronically using Opavote (opavote.com). To ensure smooth voting, email addresses of all participants will be collected in advance. These email addresses will only be used for this purpose and will not be retained after the meeting. Participants will need a device for voting. 

Registration for the meeting no later than Friday May 17th at 11:59 PM. Memberships will be verified before the meeting.

The registration form is provided below, and you’ll find the agenda as an attachment. For any questions or inquiries, please contact anna.satokari@helsinki.fi or @annasatokari on Telegram.

Registration form: https://forms.gle/8w9zQH1Kkp3whpsw8

Sincerely,

Anna Satokari

Chair 2024

Limes ry